Kancelaria Adwokacka
adw. Agnieszki Wawrzyńczak

Adwokat Agnieszka Wawrzyńczak

Agnieszka Wawrzyńczak – Adwokat rodzinny

Nie wiem, czy zawsze chciałam być prawniczką. Jeśli dobrze sobie przypominam, miałam kiedyś w planach zostać lekarką, a później fryzjerką, ale od kiedy pamiętam, zawsze interesowały mnie rozmowy łódzkich prawników, którzy odwiedzali mojego dziadka. Jestem adwokatką! To spełnienie moich marzeń i praca, która daje mi wiele satysfakcji.

Pomagając ludziom zyskuję moc do działania

Przede wszystkim lubię pomagać ludziom – to mnie motywuje i zagrzewa do walki. Doskonale rozumiem, że za aktami, zeznaniami i dowodami stoją prawdziwi ludzie – ich miłość, cierpienie, radości, dzieci i życie. Rozwiązując ich problemy czuję, że jestem potrzebna, że robię coś naprawdę ważnego. Mając tę świadomość zyskuję wielką moc do działania.

W relacjach z klientami cenię szczerość

Bardzo ważne są dla mnie relacje z klientami. Dając od siebie dużo oczekuję, że klienci odwzajemnią mi się kulturą i szczerością. Nie lubię być zaskakiwana na sali  sądowej, gdy nagle ni stąd, ni zowąd wychodzi jakiś fakt, o którym klient „zapomniał” mi powiedzieć. Zdarza się, że w takich sytuacjach upada cała, pracowicie zaplanowana strategia procesowa, godziny zastanawiania się i analizowania orzecznictwa. Nie chcę dopuszczać do takich sytuacji, dlatego przy pierwszym kontakcie z klientem proszę o uczciwość w stosunku do swojego adwokata. Wszystko co od klienta usłyszę jest przecież chronione tajemnicą adwokacką. Tajemnica spraw klienta jest dla mnie święta.

Kancelaria prawa rodzinnego i gospodarczego

Zespół prawników mojej kancelarii ma dwie specjalizacje – prawo rodzinne i prawo gospodarcze. 

Większość obsługiwanych przez nas spraw dotyczy prawa rodzinnego. Zajmujemy się rozwodami, alimentami dla dzieci, sprawami o rozstrzygnięcie co do istotnych spraw dziecka, ustaleniem kontaktów, w tym ojca z dziećmi i dziadków z dziećmi, wykonaniem postanowień o kontaktach z dziećmi, egzekucją kontaktów z dziećmi, ustaleniem miejsca zamieszkania dziecka, a jeśli zachodzi taka potrzeba, sprawami o odebranie dziecka. 

Zwykle procesy sądowe o rozwód inicjowane są przez kobiety, więc to one pierwsze do nas trafiają i właśnie ich interesy najczęściej reprezentujemy.  Naszymi klientami są również panowie, których równe prawa w procesie rozwodowym w pełni rozumiemy i deklarujemy ich obronę.

Kompleksowo załatwiamy wszystko co jest konsekwencją rozwodów – pomagamy podzielić majątek, prowadzimy sprawy o ustalenie sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania, a w sytuacji skrajnej eksmisją współmałżonka. 

Wielu naszych klientów to przedsiębiorcy. Na ich rzecz zajmujemy się ich firmami. Moi prawnicy zapewniają obsługę prawną dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą w formie spółek cywilnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek komandytowych, a także dla osób fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą. Kancelaria zajmuje się również  obsługą prawną instytucji pozarządowych – fundacji i stowarzyszeń. Obsługujemy firmy i przedsiębiorców z Łodzi i województwa łódzkiego.